post

Ubezpieczenie indywidualne

Pracujesz w dużej korporacji i w pewnym momencie dochodzą cię słuchy o ubezpieczeniach na życie. Twoja firma oferuje ci tak zwane ubezpieczenia „grupowe”, ponieważ ma podpisaną umowę z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym. Prezdstawia ci bardzo konkretną ofertę o mocno sprecyzowanych warunkach umowy. Określone są stawki i wysokości świadczeń. Jeśli potrzebujesz więcej informacji – nie spodziewaj się ich. Inne udogodnienia również nie wchodzą w grę.

Sam dla siebie

Zaczynasz myśleć o zakupie ubezpieczenia. Ale musi to być ubezpieczenie na życie indywidualne. Nie chcesz wprowadzać nikogo z bliskih do tego programu, a poza tym towarzystwo ubezpieczeniowe, które oferuje twoja firma, nie wzbudza twojego zaufania. Wyboru możesz dokonać zupełnie sam i nic nie stoi na przeszkodzi a na takiej decyzji możesz wiele zyskać. Ponieważ warunki umowy określasz ty sam a nie twój pracodawca, który jest jedynie pośrednikiem pomiędzy ofertą a towarzystwem ubezpieczeniowym.

Więcej plusów

Indywidaulne ubezpieczenie ma w zasadzie więcej korzyści. Przede wszystkim możesz wybrać je absolutnie sam. Wystarczy prześledzić aktualny ranking istniejących obecnie towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać takie, które tobie najbardziej odpowiada. Potem możesz spokojnie wybrać ofertę, która najbardziej ci odpowiada. Przeglądasz stronę internetową, czytasz szczegóły, które najbardziej cię interesują i dokonujesz wyboru, który spełni twoje oczekiwania w największym stopniu. Następnie kontaktujesz się z towarzystwem ubezpieczeniowym i realizujesz umowę. Prawda, ze brzmi banalnie? I tak to właśnie wygląda. Wszelkie informacje uzyskasz bez problemu, każdą wątpliwość możesz skonsultować z doradcą i w każdej chwili możesz zmienić zdanie. Sam decydujesz o swojej przyszłości, warto więc byś wybrał dobrze.